Oyun Arabirimi

Oyun Arabirimi

 

Karakter durumu

Bu pencere karakterin gerçek durumunu gerçek zamanlı olarak görüntüler. Ayrıca karakterin adı, seviyesi, OZ, OM, çılgınlık ölçeği gösterilir. Özelliklerin puanları, yeni bir seviyeye ulaşıldığında görünen “+” düğmesine basarak dağıtılır. Ayrıca, “+” düğmesini tıklayarak karakter hakkında ek bilgi görebilirsiniz. Evcil hayvan kullanılırken, durumunun resmi yanında görüntülenir.

 


Hedef Pencere

Bu pencere hedef hakkında bilgi görüntüler. Canavarlar, savaşta OZ, seviye, durum ve karakteristiklerini gösterir. Diğer karakterler ırk (Avrupa / Çin) ve kişisel bilgileri gösterir: ad, meslek, meslek türü (tüccar, soyguncu, avcı) ve statü imajı.

 

Mini Kart

Oyun şehirlerin ve diğer bölgelerin mini haritalarını destekliyor.
Tüm dünyanın haritasını aramak için, bir dünya formu düğmesini tıklayın. Grubun üyeleri mini haritada yeşil nokta olarak görüntülenir.
Grubun üyeleri çok uzaktaysa, o zaman küçük bir okla gösterilirler. Mini harita ölçeği yakınlaştırma / uzaklaştırma düğmelerini (+/-) kullanarak değiştirilebilir. Görevle ilişkili olmayan oyuncu karakterleri yürütülürken görüntülenir.

Evcil hayvan penceresi

Bu pencere, canavarlar ve açık portallar adı verilen evcil hayvanların durumunu görüntüler. Bunun için kontrol penceresini açmak için çağrılan yaratık simgesini tıklayın (Ekleme tuşu).

Grubun hızlı gözden geçirilmesi

Bu pencere, grubun üyeleri hakkındaki bilgileri görüntüler.
Grubun üyelerinin isimleri, OZ, OM, becerileri gösterilir. Gösterilen becerilerin sadece en güçlüsü 2’dir. Bir oyuncu seçmek için grup genel görünümü penceresine tıklayın.

Sohbet penceresi

All / Group / Guild / Union / Academy sekmelerini kullanarak diğer oyuncularla iletişim kurabilirsiniz.

Deneyim şeridi

OH çevirirken ve deneyimlediğinizde, çubuk artar ve bu değerler sayılarda görüntülenir.

hücreler

Hızlı bir arama için yetenekler, eylemler, nesneler ve diğer simgeler hücrelere yerleştirilebilir. 0’dan 9’a kadar olan sayılar bir hücre kümesi için F1-F4’ü seçmek için kullanılır.

İlave hücreler

İlave hücreler, oyun ekranında istediğiniz yere yerleştirilebilir. Boşluk çubuğuna + 0-9 basarak istediğiniz hücreyi çağırın.


Menü ve kısayol tuşu

Sırt çantasıyla pencereyi açmak için menü düğmesine tıklayın. Her sekmeden gerekli pencereyi açabilirsiniz: [karakter, sırt çantası, beceri, grup, görevler]. Menü düğmesinin etrafında üç küçük düğme bulunur; üstteki tabla tepsi, ortası topluluklar düğmesi, alt düğme ise ayarlar düğmesi.

Durum Görüntüleri
Pencere, karakterin mevcut yeteneklerini veya durumlarını ve bunların kalan zamanlarını görüntüler.
Becerilerin ve devletlerin rozetleri karakter üzerindeki etkinin kalitesine göre düzenlenir: en üstte pozitif (güç artışı, saldırı vs.), alttaki negatif (zehirlenme, azalan güç).