Home » Genel » Warrior/Cleric Rehberi {Geniş Anlatım 110 LvL}

Warrior/Cleric Rehberi {Geniş Anlatım 110 LvL}Evet arkadaşlar ilk rehber çalışmam olucak inş. beyenirsiniz =)

İlk olarak joymax ın warriorlar hakkında verdiği oyun bilgisini sizinle paylaşmak istiyorum:

“Silahlarım itikadımdır; düşmana karşı hiçbir zaman inancımı bırakmam; bu ölmek anlamına gelse bile…”
Fiziksel güç ve cesaretle şehri koruyan askerler tarih boyunca savunma becerilerini geliştirmiş ve tehditkar güçleri yenmişlerdir. Savaşçı Sınıfı adı verilen fiziksel güç ve kudret temelindeki bu beceriler kısa mesafeli savaşlarda etkindir ve ağır zırhla beraber Yakın Dövüş saldırılarında ya da savunmalarında diğer becerilerden güçlü olduklarını gösterirler.

Savaşçılar tek elle kullanılan, iki elle kullanılan ve çift ağızlı silahlar gibi çeşitli silahları serbestçe kullanabilecek becerilere sahiptir. Belirli yoldaşlarını koruyabilecek beceriye sahip olduklarından güvenilir bir kalkan görevi de görürler.

Savaşçı becerilerini öğrenenler her zaman partinin ön saflarında yer alır ve düşmanla başa baş savaşarak yoldaşlarını korurlar. Savaş alanından kaçmamaya yeminlidirler.

Evet şimdi size warrior/cleric hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.Öncelikle warriorun diğer charlar arasından nasıl ayrıldığını anlatayım: Warrior/Cleric oyunda blader ile beraber en sağlam charlardan biridir hatta cleric sayesinde en sağlamıdır diyebiliriz.Bu build 40lwl de ”Maddening” skilinin açılması ile gücünü göstermeye başlar ve 80lwlde açılan ”Dare Devil” skili ilede tam bir ölüm makinasına dönüşür.PVP de çok etkili bir builddir. Özellikle takım halinde yapılan etkinliklerde(Fw-CTF-Trade…) verdiği bufflar ile öne çıkar.

Build güzel pvp açısından, verdiği buflar açısından fakat bn bu charı nasıl kasıcam diye düşünen arkadaşlar olabilir şimdi gelelim bu konuya, bu buildde kasma kısmı diğer buildlerden farklı olarak 90-95lwl e kadar zordur çünkü bu lwl aralığına kadar olan kasma yerlerinde artık pek parti kurulmuyor fakat 90a ulaştığınızda partilerin vazgeçilmez adamı olduğunuz için 95-100arası eu pt lere rahatlıkla girebilir ve paşa paşa kasılabilirsiniz.100lwl e ulaştığınızda ise yine 107-109 mobs pt lere girip çok seri bir şekilde kasabilirsiniz fakat bildiğiniz gibi warriorlar pt ye wizleri buflamak için alınıyor bn 7/24 pc nin başından asıl durucam nasıl buflicam bu adamları derseniz bununda çaresi bulundu aylık 2,5 € a yani 5TL ye aldığımız PBMC bot u kuruyoruz ve 7/24 rahat rahat kasıoruz.PBMC bot hakkında bilgi için bu linki kullanabilirsiz :http://www.silkroadmax.org/forum/f12…ucretli-61243/

Evet sanırım yeterince bilgi verdim geçelm skillere, gönül isterki hepsini açalım fakat 110lwl inde gelmesi ile birlikte sp miktarlarında çok büyük artış oldu bu yüzden size sadece gereklileri göstereceğim.

-Warrior Skilleri-

Siyah renkle işaretlediklerim MAX lanması gerekenler.

Kırmızı renkle işaretelenenler yararlı skiller fakat sp sorununuz varsa açmayın derim.

Mavi ile işaretlediklerimi ise 15lwl yapıp bırakıyorsunuz.

Evet şimdi joymax’ın cleric hakkında verdiği oyun bilgisine bir göz atalım.

“Dünya Tanrı’nın kurallarıyla döndürülen dişli bir çarktır. Yakarışımı hissettiğinde çark senin için de dönmeye başlayacak.” Hıristiyanlık Avrupa’da yayılmaya ve pek çok kilise inşa edilmeye başladığında insanların ruhları kurtarıldı ve huzur geldi. Bununla birlikte, Kilise insanların ruhlarını kurtarmayı sürdürürken bir yandan da dua etmeye ve Tanrı ile nasıl iletişim kuracağını öğrenmeye başladı. İşte Rahip becerileri bu şekilde doğdu.
Rahip becerilerini öğrenenler başkalarını tedavi edecek, onları lanetin acılarından kurtaracak ve düşmanlarına daha kuvvetle saldırmaları için kutsayacak olan güçleri Tanrı’dan ödünç alırlar.

Temelde Rahiplere kendilerini şeytandan koruyacak ve ölü yoldaşlarını diriltecek güçler verilmiştir. Ozanlardan, yoldaşlarının gücünü artırmak ve kötü durumda olanları tedavi etmek konularında daha güçlüdürler. Sınırlı olsa da, Tanrı’nın izin verdiği ölçüde düşmanlarına hasar verebilme becerilerine de sahiptirler. Rahipler dövüşmekte iyi değillerdir fakat hem fiziksel hem de zihinsel olarak parti üyelerini güçlü tuttuklarından parti için çok önemlidirler.

Gelelim Cleric skillerine.

-Cleric Skilleri-

Siyah ile işaretlediklerim MAX lanması gerekenler

Kırmızı ile işaretlediklerimde yararlı skillerfakat sp sorununuz varsa açmayın.


Not:Eyer sp sorununuz yoksa yada sp sorununuz olsada elinizden geldiği kadar bu skilleri upalamanızıda özellikle tavsiye ediyorum,elinize cleric rod aldığınızda üstünüzde l.a ise size büyük ölçüde defans sağlıyorlar.

Evet şimdi gelellim kullanacağımız Silahlara.

2hs/Axe/1hs/Shield/Cleric Rod

1D-    

2D-    

3D-    

4D-    

5D-    

6D-    

7D-    

8D-    

9D-    

10D-    

11D-    

Evet şimdi sıra geldi üstümüze ne giyeceğimize buildimiz warrior/cleric olduğu için heavy armor, light armor , robe giyebiliriz tabi robe yi cleric skiliniz kendi lwl inizdeyse giyebilirsiz ben bunlar arasından size light armoru önericem neden diyecek olursanz diğerleri kadar olmasada hem phy hem mag defansa sahip ayrıca cleric deki elinize cleric rod aldığınızda ve light armor giydiğinizde defans veren skill i kulanabilirsizi yukarda açıklamıştım.Tabiki siz kendi tercihinize göre heavy armor ve robede giyebilirsiniz.

Light Armor itemlere bir göz atalım =)

1D2D3D

4D5D6D

7D8D9D

10D11D

Arkadaşlar buildimiz 3,2m sp istemektedir sp farm yapıcaksanız 2,5m sp kassanız yeterli olur sanırım.

Arkadaşlar bazı arkadaşların önerisi üzerine pvp hakkındada bilgi vereyim dedim.
Warrior/Cleric buildini en çok zorlicak char Seti iyi Nukerlerdir şimdi öncelikle nukerlerle pvp yaparken bless basıp bir dare devil vurup rakibin defansını ölçün bakalım kaç vurucaksınız şöyle 5-6k felan vuruyorsanz skinleri basıp fuull dalın zaten kesersinz.Fakat adamın seti iyi ise 2-3k felan vuruyorsanz eliniz cleric rod/shieldi alın nukeri 1hsdeki kalkanla ittirme skilini kullanarak ittirin durmadan dull tutturmaya çalışın o size daldıkça heal basın kendinize kısacası onu oyalayan snow bitene kadar ve snow bittikten sonra işini bitirin.
Nuker dışındaki buildlerle pvplere gelirsek genel warrior taktiğini uygulamak en iyisidir yani cleric buflarımızı basıyoruz ardında elimize axe yi alıyoruz rakibe kayma skilini yapıoruz ardından axe skillerinden sudden twisti kullanıyoruz bu skill rakibi stun ve bleed yapabilen çok işe yarayan bir skill fakat işte burdan sonrası el çabukluğu gerektiriyor biraz sudden twisti vurur vurmaz hemen elimie 2hs yi alıp dare devil skilini atıyoruz ardından Turn Risin(Yatır) ardından Triple Swing ve Bash skillerimizi yapıyoruz eyer rakib ölmediyse kendimize healing cylcle atıp tekrar bu taktiği uyguluyoruz ve rakip büyük ihtimalle gidiyor =)
Arkadaşlar bildiğimiz gibi Rogue charlarda bu aralar pvp de ortalığı kasıp kavuruyorlar yatır ardından mortal wounds yani şu takla atan skil ile çok can yakıyorlar bu nedenle rogueler içinde size bir taktik önermek istiyorum.
Roguelerle pvp yaparken cleric buflarımızı bastıktan sonra karşımızdaki rakip direkman yatır skili yapıcaktır bu nedenle bu skili engelelmek için hemen rakibe kayma skilini yapıyoruz büyük ihitmalle rakip stun olucaktır yada k.b fakat diyelim olmadı ozaman hemen axe lerimizi elimize alıyoruz ve sudden twist skilimizi kullanıp rakibi stun etmeye çalışıoruz stun tuttuğundada hemen dare devil ardından Allah ne verdiyse sıralıyoruz.Fakat diyelimki adam biiz yere düşürdü basdı Dagger Desperadeyi + Scud u üsstümüze füze gibi geliyor hemen elimize cleric rod ve shieldi alıyoruz öncelikle biz yerdeyken crit gelmemesi için dua ediyoruz ardından yerde ölmessek hemen kalkanla ittirme skilimizi kullanıyoruz ve hemen kayma+ dare devil ile rakibin işini bitiriyoruz zaten o sırada rakipte dagger desperade olacağı içn büyük ihtimalle teke gider.
Not:Bu taktikleri ben kendi yaptığım pvp üzerinden yola çıkarak anlattım her zaman bu şekilde olacak diye birşey yok karşınızdaki rakip bnm karşıma çıkanlardan daha yeteneklide olabilir bu yüzden sizde kendinize göre birkaç taktik geliştirmeye bakın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...